Rýžový olej Kraken
Související produkty
Detailní popis produktu
Rýžový olej nabízí několik unikátních vlastností, které z něj činí zajímavý olej. Obsahuje složky mající potencionální význam pro zdraví jak lidí, tak zvířat – hlavně koní.
Jedná se o rostlinný olej, vyrobený z rýžových otrub, získaných při mletí rýže. Tyto otruby jsou čištěny přes filtr, aby se odstranily slupky a polámaná rýže. Poté se technologickým způsobem upraví jejich vlhkost, aby byly vhodné pro extrakci.
Oleje,jako tuky mohou být použity v krmné dávce koně pro zlepšení fyzického/sportovního výkonu (jak pro vytrvalost, tak pro intenzivní sporty), pro udržení a přibírání váhy, více lesklou srst, zdravější kůži, nebo pro zvýšení hustoty energie krmné dávky. Navíc tuky zlepšují soustředění koně na sportovní výkon tím, že jsou koně klidnější, ale stále mají dostatečnou energii potřebnou pro jejich výkon.
Ve skutečnosti, tráva obsahuje malé procento tuků (mezi 1-4%), což je klasická a velmi přirozená součást krmné dávky koně. Oves má cca 4% tuku a seno 1-3%, čili tuky v krmné dávce nejsou zas tak zcela v rozporu s tím, jak se vyvinulo trávicí ústrojí koní. Koně naopak tráví tuky daleko lépe než jejich býložraví protějšci: skot a ovce. Koně mohou tolerovat až 20% jejich dávky ve formě tuků, i když v praxi je takové množství krmeno jen opravdu velice málo.
Na začátku přidávání tuků do krmné dávky koně, je důležité podávat je postupně a koně pomalu navykat, aby se trávicí systém mohl přizpůsobit - například pokud jde o olej, přidávejte zpočátku 50 ml oleje každý třetí den, čili bude trvat 2 týdny, než koni dáte dávku 240 ml (1 hrneček). Pokud se rozhodnete podávat jiný zdroj tuků, potom přidávejte pomalu po dobu 7-10 dní.
Pamatujte, že hlavní důvod pro krmení olejů je energie.
Zvýšení množství tuků v krmné dávce koně má za následek také zvýšení množství tuků v kůži koně. To znamená, že přidáním oleje do krmné dávky způsobí lesklou, uhlazenou a zdravěji vypadající srst během 4 až 5 týdnů.
Koně v intenzivním a náročném sportovním režimu mají velmi vysoké energetické nároky a mnohdy dokonce větší než jsou schopni fyzicky zkonzumovat v podobě běžných krmiv. Výsledkem je pozvolné snižování hmotnosti, výkonu a nakonec viditelný problém. V těchto případech přidání tuků do krmné dávky znatelně zvýší množství kalorií a je tak potřeba méně krmiva a méně obilí pro udržení optimální váhy koně. Stejná situace nastane, když je potřeba zlepšit kondici a váhu výstavního koně nebo koně připravovaného na prodej. Přidání tuku urychlí "tloustnutí" koně, ale hlavně sníží potřebu krmit velké množství ostatních krmiv, což často vede k zažívacím a trávicím problémům, kolikám, žaludečním vředům (velmi časté), laminitidě a dalším potížím.
Tuky mohou vylepšit sportovní výkon v mnoha směrech. Bylo prokázáno, že jsou šetrné pro glykogen, produkují relativně málo "horka", mohou snížit kyselinu mléčnou a její nahromadění po práci, mohou být prospěšné u prevence proti "tying up" a ostatním svalovým nemocem a dokonce také zvládnou koně zklidnit a více se soustředit na sportovní výkon a práci.
Když tělo spaluje tuky, tak produkuje méně horka než když spaluje ostatní zdroje energie, jako například škroby nebo vlákninu. Navzdory častému přesvědčení, že tuky jsou "horké" krmivo, jsou vlastně velice prospěšné ve velmi teplém počasí! Tuky nezvyšují tělní teplotu uvnitř, což je velmi žádoucí především v situacích, kdy kůň musí bojovat s vysokými teplotami venku, které snižují jeho schopnost se sám zchladit.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat hodnocení. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.